شناسه پست: 4752
بازدید: 527

در طول تاریخ، حکومت‌ها و افراد مختلف در پی این بودند که همواره خسارت‌هایی که ممکن است به آن‌ها وارد شود را کاهش دهند و برای این مورد همواره برنامه‌ریزی‌هایی انجام می‌دادند؛ مانند بانکداری بابلی‌ها یا پخش کردن بار در چند کشتی توسط بازرگانان چینی. انجام خدمات بیمه‌طور همانگونه ادامه‌دار بوده است تا الان که در بخش‌ها و صنف‌های مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفته است و از آن استفاده می‌کنند. یکی از این بیمه‌نامه‌ها که بسیار مورد توجه است، بیمه حوادث ورزشی بیمه آسیا می‌باشد که در طول مقاله به همراه جزئیات قانون بیمه آسیا به توضیح آن پرداخته می‌شود.

بیمه چیست؟

حوادث و اتفاقات خارجی در زندگی روزمره را نمی‌توان کاملا کنترل کرد و نمی‌شود مطمئن بود که هیچگاه هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. برای اینکه اطمینان خاطری بوجود بیاید که اگر در آینده حادثه‌ای اتفاق افتاد که ممکن است قدرت پرداخت هزینه‌ها از توان افراد خارج باشد، می‌توان از قراردادهای بیمه استفاده کرد.

بنابراین انعقاد بیمه‌نامه‌ها به افراد کمک خواهد کرد که در هنگام مواجهه با حوادث و اتفاقات احتمالی، ناراحتی‌ای از بابت پرداخت هزینه‌ها نداشته باشند. شرکت‌های بیمه خدمات بیمه را در گروه‌های مختلفی تنظیم کرده‌اند و افراد می‌توانند با توجه به نیازی که دارند هر کدام از بیمه‌ها را انتخاب کنند.

بیمه‌نامه‌هایی که اکثر شرکت‌های بیمه مثل بیمه آسیا آن‌ها را در اختیار افراد قرار داده‌اند، شامل بیمه حوادث خانواده آسیا، بیمه حوادث ورزشی بیمه آسیا، بیمه بازنشستگی، بیمه‌ی عمر و… می‌باشند. 

بررسی کارکرد شرکت‌های بیمه

اساس کار شرکت‌های بیمه به این صورت می‌باشد که با توجه به نوع بیمه‌ای که ارائه می‌دهند و مدت زمانی که به آن تخصیص می‌دهند، هزینه‌ای را مشخص می‌کنند که افراد بیمه‌گذار در تایم مشخص شده‌ای باید آن‌را پرداخت کنند.

بعد از عقد پیمان‌نامه، مثلا شرکت بیمه آسیا متعهد می‌شود در قبال پولی که از بیمه‌گذاران دریافت می‌کند، در زمان مشکلات و گرفتاری‌ها هزینه‌های لازم را به آن‌ها پرداخت کند؛ و یا در زمان بازنشسته‌ شدن، بیمه بازنشستگی آسیا به حساب بیمه‌گذارها واریز خواهد شد. حق بیمه‌ای که در نظر گرفته می‌شود بر اساس احتمالات پیش‌بینی شده است و قیمت واحدی را نمی‌توان برای آن در نظر گرفت.

هزینه‌هایی که شرکت‌های بیمه‌ از بیمه‌گذارها دریافت می‌کنند در زمان‌های لازم صرف هزینه‌های بیمه‌گذارها می‌شود؛ اما قطعا برای همه‌ی مردمی که هزینه‌ی بیمه پرداخت می‌کنند حوادث و اتفاقات ناخوشایندی نمی‌افتد که لازم به پرداخت هزینه از طرف شرکت‌های بیمه باشد، در این مرحله، شرکت‌های بیمه پرداختی‌های بیمه‌گذاران را صرف ضرر و زیان‌های ناشی از حوادث پیش‌بینی نشده‌ای مانند زمین‌ لرزه، سقوط هواپیما، سیل، غرق شدن کشتی و… می‌کنند. و یا با شرکت‌های بیمه‌ی بزرگتر قراردادهایی می‌بندند که خودشان هم آرامش خاطر داشته باشند.

بررسی بیمه حوادث ورزشی بیمه آسیا

قطعا همه‌ی ما تا به‌حال شاهد ورزشکارانی بوده‌ایم که با ورزش‌هایی که انجام داده‌اند، در حین مسابقه یا تمرین آسیب‌های شدیدی دیده‌اند و مدت‌ها درگیر عمل جراحی و گرفتاری‌های مربوطه‌ی آن بوده‌اند و مجبور شده‌اند هزینه‌های بسیاری را برای بهبود یافتن پرداخت کنند.

اگر این ورزشکاران بیمه‌نامه‌ی ورزشی نداشتند قطعا با مشکلات بسیاری مواجه می‌شدند. این مسئله به قدری ضروری و پر اهمیت است که حتی در سالن‌های ورزشی کوچک هم بدون کارت بیمه، کسی را به‌عنوان ورزشکار در سالن قبول نمی‌کنند. با خرید کارت‌های بیمه‌ی مخصوص ورزشکاران، آن‌ها می‌توانند با خیال راحت‌تری به ورزش بپردازند و نگرانی این را نداشته باشند که اگر مشکلی برایشان پیش آمد هزینه‌ی پرداخت آن‌را ندارند.

کارت‌های بیمه‌ی ورزشکاران علاوه بر این که به نحوی آرامش خاطر و سلامتی ورزشکاران را تضمین می‌کند، باعث آرامش خاطر مربیان و مسئولان ورزشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی هم می‌باشد؛ چرا که اگر بدون کارت بیمه در ورزشگاه آن‌ها در حال ورزش باشند و اتفاقی برای‌شان بیفتد، تمامی مسئولیت این اتفاق بر عهده‌ی مسئولان این سالن ورزشی می‌باشد.

خدمات ویژه‌ی بیمه حوادث ورزشی بیمه آسیا برای ورزشکاران

خدماتی که شرکت‌های بیمه برای ورزشکاران در نظر می‌گیرند معمولا خدمات یکسانی است ولی نوع ورزش و ورزشکاران ممکن است خدمات رسانی این شرکت‌ها را ویژه کند. برخی از این خدمات مخصوص عبارت‌اند از:

 • ورزشکارانی که ۳ سال متوالی از کارت‌های بیمه استفاده کرده باشند، تعرفه‌ای که از طرف دولت به آن‌ها اختصاص می‌یابد، ۵ برابر می‌باشد.
 • ورزشکارانی که در مسابقات جهانی شرکت کرده‌اند و صاحب مدال‌هایی بین‌المللی هستند، تمامی لزینه‌های پزشکی برایشان رایگان است.
 • هر ورزشکاری که برای استفاده از خدمات پزشکی به معرفی فدراسیون پزشکی درآمده باشند، هزینه‌ای که برای ان‌ها در نظر گرفته می‌شود کمتر می‌باشد.

چه مدارکی برای ثبت نام کردن در بیه‌ی حوادث ورزشی لازم است؟

قطعا تا به حال به اهمیت بیمه‌ در بخش‌ها و صنف‌های مختلف پی برده‌اید و متوجه هستید که با نداشتن کارت‌های بیمه‌ی مرتبط به حوزه‌ی فعالیتتان با چه مشکلاتی مواجه خواهید بود. در این بخش از مطلب به توضیح مدارک لازم جهت دریافت کارت‌های بیمه حوادث ورزشی بیمه آسیا می‌پردازیم.

 • قطعه‌ای عکس سه در چهار
 • نسخه‌ای کپی از کارت ملی
 • نسخه‌ای کپی از کارت‌های اقامتی که اتباع غیر ایرانی دارند
 • معرفی‌نامه‌ی دهیاری مخصوص ورزشکارانی که در روستا زندگی می‌کنند و یا عشایر هستند

مدارک لازم برای دریافت خسارات ورزشی از بیمه آسیا

ورزشکارانی که می‌خواهند هزینه‌های پرداختی امور پزشکی‌شان را از بیمه دریافت کنند، باید مدارک زیر را همراه داشته باشند:

 • نسخه‌ی کپی کارت عضویت
 • نسخه‌ی پزشک برای هزینه‌های فیزیوتراپی، رادیولوژی، ام‌ار‌آی و…
 • برگه‌ی اصلی گزارش حادثه که کامل باشد و به تایید پزشک مهر و امضا شده باشد
 • صورتحساب بیمارستان و لیست جزئیات هزینه‌های پرداخت شده و مهر شده توسط امور مالی بیمارستان

موارد ذکر شده مدارک معمولِ لازم هستند که اکثر شرکت‌های بیمه برای پرداخت خسارت‌های ورزشی آن‌ها را نیاز دارند.

پایان

ورزش یکی از  تفریحات هیجان‌انگیز و جذاب عموم است که علاوه بر هیجان و جذابیتی که دارد می‌تواند هم برای سلامتی مفید باشد و هم مضر. فایده‌ی ورزش کردن بر هیچ کسی پوشیده نیست ولی ضررش را ممکن است بعضا نادیده بگیرند.

فعالیت‌های ورزشی ممکن است بر اثر اتفاقات غیر قابل پیش‌بینی بر نقاط مختلف بدن تاثیرگذار باشند و حرکت و فعالیتشان را مختل کنند. برای اطمینان خاطر داشتن از جبران شدن و کاهش یافتن خسارت‌های احتمالی این آسیب‌ها، بهتر است از بیمه حوادث ورزشی بیمه آسیا بهره برد.