خرید اینترنتی بیمه نامه مسئولیت حمل و نقل داخلی

سامانه فروش اینترنتی بی بیم امکان خرید آنلاین انواع بیمه نامه ها را برای شما عزیزان فراهم آورده است در صورتی که از شرایط و مراحل صدور بیمه نامه مسئولیت حمل و نقل داخلی آگاهی ندارید می توانید ادامه این مقاله را مطالعه بفرمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان بی بیم تماس حاصب بفرمایید.

ارسال به موقع و صحیح و سالم رساندن کالای‌های ارسالی از طرف اشخاص و یا صاحبان کالاها برای شرکت‌های حمل و نقل داخلی طبق قانون و مقررات تجارت کاملا الزامی است.

پوشش‌های بیمه مسئولیت متصدیان حمل و نقل داخلی:

پوشش این بیمه نامه شامل تمامی خطرات اصلی از قبیل تصادف، آتشسوزی، واژگونی، سرقت کلی به همراه وسیله نقلیه و یا اصابت کالا با شی ثابت

تعرفه‌ها و روش‌ محاسبه حق بیمه متصدیان حمل و نقل داخلی:

روش محاسبه حق بیمه به شکل زیر خواهد بود:

ارزش کالا × نرخ حق بیمه = حق بیمه

البته این نکته را فراموش نکنید که مالیات و ارزش افزوده به مبلغ حق بیمه نیز اضافه خواهد شد.

بیمه نامه مسئولیت حمل و نقل داخلی

مدارک لازم برای صدور بیمه نامه:

  • فراهم و تکمیل کردن فرم پیشنهاد بیمه به همراه درخواست کتبی شرکت حمل و نقل به همراه مهر و امضا
  • کد اقتصادی، روزنامه رسمی به همراه آخرین تغییرات و تصویر از پروانه فعالیت معتبر
  • اگر درخواست عقد قرارداد از طرف نمایندگی یا کارگزاری ارسال شود، درخواست کتبی نامبردگان نیز الزامی است

مراحل صدور بیمه نامه:

بعد از مطالعه و بررسی‌ فرم پیشنهاد صدور بیمه نامه و البته سوابق قبلی درخواست کننده بیمه و در صورت نیاز استعلام از شرکت بیمه‌گر قبلی از شعبه مرکزی، پیش نویس قرارداد و مبلغ حق بیمه مشخص شده و به شرکت حمل و نقل اعلام می‌شود و در صورت موافقت قرارداد نهایی امضا و صادر خواهد شد. اصل تمامی اوراق مربوط به عقد قرارداد جهت مهر و امضا شدن باید توسط بیمه گزار به کارگزاری یا نمایندگی تحویل داده شود. اخذ تعهد نامه از نماینده به منظور اجرای بندهای قرارداد الزامی است.

  • بعد از عقد قرارداد (در ۳ نسخه) و مهر امضا آن توسط بیمه گزار و صادر کننده بیمه نامه، یک نسخه توسط واحد صادر کننده نگه‌داری می‌شود، یک نسخه به بخش مدیریت مالی فرستاده شده و نسخه آخر نزد بیمه گزار باقی خواهد ماند.
  • تمامی شعب و صادر کنندگان این بیمه نامه وظیفه دارند تصویر قرارداد بسته شده را برای مدیریت فروش بیمه نامه مسئولیت متصدیان حمل و نقل ارسال کند.
  • شعبه یا واحد صادر کننده بیمه نامه موظف است پس از صدور قرارداد، برنامه آنلاین شرکت ایده پرداز پاسارگاد (ایپاد) را از طریق وبسایت transportal.ir برای بیمه گزار نصب نماید.
  • همانگونه که در قرارداد نیز ذکر شده است، بیمه گزار باید بعد از تحویل گرفتن حواله بارنامه، یک کپی از حواله را به منظور ارائه اطلاعات از تعداد و شماره بارنامه به بیمه‌گر داده شود و واحد صدور بیمه نامه نیز باید ریز به ریز تمام مشخصات محصولات جابه‌جا شده را طی یک زمان مقرر که در قرارداد ذکر شده است را بعد از تطابق شماره بارنامه‌ها درج شده با شماره بارنامه اعلام شده اگر شماره باری جا مانده باشد، با صدور یک الحاقیه اضافی، بارنامه را حذف کنند یا برروی آن تغییرات ایجاد کنند.

بیمه نامه مسئولیت حمل و نقل داخلی

اقدامات لازم زمان وارد شدن خسارت در بیمه نامه مسئولیت حمل و نقل داخلی:

در زمان وقوع خسارت بیمه گزار باید به سرعت به صورت کتبی این خسارت و آسیب دیدگی را به شرکت بیمه اعلام کند و با هماهنگی‌های لازمه از بروز خسارات بیشتر به بار و محموله جلوگیری کنند.

وارد شدن خسارت در این نوع بیمه نامه به ۲ شکل کلی است:

  1. سرقت کلی محموله
  2. بروز حادثه برای وسیله نقلیه

نحوه دریافت خسارت در بیمه نامه مسئولیت متصدیان حمل و نقل داخلی به این شکل است که بعد از دریافت مدارک مورد نظر و کامل کردن فرم‌ها و پرونده‌ها، میزان خسارت در اولین فرصت بررسی شده و بر اساس قانون و شرایط قرارداد محاسبه و هماهنگی‌های لازم انجام می‌پذیرد تا خسارت به صورت تمام و کمال به حساب شخص یا سازمان خسارت دیده پرداخت شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *