امروزه نگهداری از حیوانات خانگی هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود. شاید تنهایی بعضا انسان را به نگهداری از یک حیوان خانگی ترغیب کند و یا حتی چشم و هم چشمی‌ها و تغییر در سبک زندگی‌ها باعث بالا رفتن این آمار شده باشد. اما با گذشت زمان کوتاهی یک رابطه احساسی عمیق بین انسان و حیوان خانگی او شکل می‌گیرد و همین امر باعث خواهد شد که سلامتی، شادابی و بشاش بودن حیوان خانگی برای صاحبش مهم و حیاتی باشد. اکثر خانواده‌هایی که از حیوان خانگی نگهداری می‌کنند، به آن مانند فرزند خود علاقه داشته و به سلامتی او اهمیت می‌دهد و دست به هرکاری می‌زند تا از او در برابر خطرات و تهدیدات مراقبت کند.

تمام این مسائل باعث شد تا شرکت‌های بیمه به این فکر برسند تا حیوانات خانگی افراد را تحت بیمه‌هایی مانند درمان قرار دهند. هزینه‌های نگهداری از حیوانات خانگی به خودی خود سنگین است، هزینه درمان بالا در مواقع بیماری این هزینه‌ها را به مراتب بالاتر می‌برد. البته ناگفته نماند که تاکنون تنها بیمه پاسارگاد،بیمه سامان و بیمه دانا بوده اند که اقدام به صدور بیمه نامه پت و حیوانات خانگی کرده اند. بیمه حیوانات خانگی در حال حاضر هزینه های درمانی سگ و گربه را تامین می‌کند.

بیمه حیوانات خانگی , خرید آنلاین بیمه حیوانات خانگی , خرید اینترنتی بیمه حیوانات خانگی

صدور بیمه حیوانات خانگی:

لازمه‌ی صدور بیمه نامه درمان حیوانات خانگی این است که، سگ یا گربه‌ی شما حتما باید دارای شناسنامه و میکروچیپ باشد. شاید سوال پیش آید که میکروچیپ چیست؟ در  واقع میکروچیپ یک تراشه ریز است که اطلاعات شناسایی حیوان خانگی را در خود ذخیره کرده است و البته فراموش نکنید که میکروچیپ با ردیاب دو بحث متفاوت است. حال به توضیح مراحل صدور بیمه نامه می پردازیم:

 1. ویزیت سگ یا گربه توسط یکی از دامپزشکان مورد اعتماد بیمه دانا و تکمیل فرم پیشنهاد و صدور گواهی سلامت حیوان
 2. پرداخت حق بیمه و مالیات و عوارض بیمه نامه به دامپزشک یاد شده
 3. ارسال مدارک و گواهی سلامت حیوان به نماینده صادر کننده بیمه توسط دامپزشک یاد شده
 4. صدور بیمه نامه توسط نماینده یا شعبه بیمه دانا
 5. واریز حق بیمه توسط دامپزشک به حساب بیمه دانا
 6. ارسال بیمه نامه توسط شرکت بیمه به کلینیک دامپزشک و سپس تحویل بیمه نامه به بیمه گزار

پوشش‌های بیمه حیوانات خانگی:

معیار تعیین کننده مبلغ حق بیمه در این بیمه نامه فقط و فقط سن گربه یا سگ می‌باشد. این بیمه نامه دربرگیرنده تمامی هزینه‌های جراحی و کلینیکی ناشی از بیماری یا حتی حوادث پیش آمده برای سگ یا گربه است و با پرداخت حق بیمه اضافی می‌توان پوشش‌های اضافی عقیم سازی، ویزیت دوره‌ای و داروها و پاراکلینیک را نیز به بیمه نامه اضافه کرد.

بیمه حیوانات خانگی , خرید آنلاین بیمه حیوانات خانگی , خرید اینترنتی بیمه حیوانات خانگی

چند نکته مهم درباره بیمه حیوانات خانگی:

 • نهایتا تا ۴۸ ساعت از تاریخ بروز حادثه یا ابتلا به بیماری باید به شرکت بیمه گر اطلاع رسانی شود.
 • اگر حادثه یا بیماری متوجه سگ یا گربه شد سریعا به کلینیک یا دامپزشک مراجعه شده و سپس به شرکت بیمه اطلاع داده شود.
 • هرگونه تغییر در مفاد بیمه نامه اعم از تغییر ارزش مورد بیمه، جابه‌جایی و هر موردی که در بیمه نامه و حق بیمه آن تغییر به وجود می‌آورد را نهایتا تا ۳ روز باید به اطلاع بیمه گر رسانید.
 • اگر زمانی سگ یا گربه واگذار شد یا به فروش رسید، صاحب جدید حیوان باید نهایتا تا ۱۵ روز از تاریخ انتقال، شماره بیمه نامه، تاریخ دقیق واگذاری و مشخصات کامل فردی خود را به شرکت بیمه گر اعلام کند.
 • هر یک از طرفین قرارداد می‌توانند با اعلام کتبی این بیمه نامه را فسخ کنند. اگر خود شخص بیمه گزار بیمه نامه را فسخ کند حق بیمه با توجه به تعرفه بیمه کوتاه مدت حساب شده و به وی بازگردانده می‌شود، اما اگر فسخ از طرف شرکت بیمه باشد حق بیمه به صورت روز شمار حساب می‌شود.
 • هرگونه تعیین خسارت در این بیمه نامه باید براساس نظر کارشناس بیمه بوده و شرکت بیمه گر این حق را دارد که جهت تشخیص کامل علت خسارت وارده به حیوان، آن را کالبد شکافی کند.

برای خرید و صدور انواع بیمه حیوانات خانگی بصورت غیرحضوری با کارشناسان بی بیم تماس حاصل نمائید

شماره تماس : ۲۲۲۲۸۵۰۸ -۰۲۱

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *